Nasze Sprawy

Jeżeli chcesz wyrazić opinię na jakiś temat, poruszyć sprawy, która według Ciebie wymagają rozwiązania, możesz to zrobić w tym miejscu. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami i uwagami.  Wspólne działania mogą przyczynić się do rozwoju naszej wsi.  Nie pozostawaj bierny wobec spraw, które Cię niepokoją i wymagają rozwiązania.

Wszystkie obraźliwe wypowiedzi zostaną  zablokowane, bądź odpowiedzialny za swoje słowo. Pamiętaj, że tylko rzeczowe komentarze i opinie  są konstruktywne.

45 thoughts on “Nasze Sprawy”

 1. Panie Prezesie O.S.P. życzyłbym sobie aby nie traktował Pan Remizy Strażackiej jako prywatnego folwarku. Mniemam iż zapomniał Pan że została postawiona w czynie społecznym w związku z czym wszystkie inwestycje na jej terenie powinny być konsultowane z mieszkańcami. Wierzę jednak że podczas najbliższego zebrania wiejskiego przedstawi Pan stosowne wyjaśnienia tj: cel inwestycji, przetarg na wykonawcę oraz koszt. Pozdrawiam

  1. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej zarządza Domem Strażaka w Dzierżążnie i nie obowiązku konsultować remontów i rozbudowy z mieszkańcami.
   P.S Nowy garaż został wybudowany za prywatne pieniądze członków stowarzyszenia.

  2. Gdybyś mieszkańcu miał choć odrobinę odwagi to nie chowałbyś za nickiem i przedstawił. A tak jesteś tylko małym człowieczkiem, który sam niczego w życiu nie osiągnął, a czepia się strażaków. Oni bezinteresownie ratują życie i mienie inny ludzi. Poza tym powinieneś się trochę douczyć na temat funkcjonowania OSP.

   Masz rację remiza została wybudowana w czynie społecznym przez strażaków. Ziemię pod budowę przekazała prywatna osoba i przekazała ją straży.
   Ale ty o tym nie wiesz bo jesteś malkontentem, który nigdy niczego bezinteresownie nie zrobił.

   1. Co się dotyczy pierwszego wpisu O.S.P. chciałbym podkreślić że nie było w nim mowy o nie docenieniu ich pracy. Nie zgadzam się absolutnie z wpisem mówiącym o tym że to strażacy pobudowali remizę, wręcz przeciwnie uczestniczyli w tym wszyscy mieszkańcy. W czasie gdy sołtysem był św. pamięci Pan Kanka to On składał sprawozdanie z działalności remizy: przedstawiał raport z jej przychodów i rozchodów co do złotówki. A tak poza tym gdzie jest obecny sołtys?

  3. @mieszkaniec

   Na zebraniu wiejskim będzie wielu strażaków będzie miał okazję im to powiedzieć wprost.

 2. Panie Mariuszu mówi Pan o aerobiku w szkole w Dzierżążnie dla dorosłych a może można by było pomyśleć nad zajęciami z zumby bo na aerobik nie wszyscy mogą i lubią chodzić a zajęcia z zumby mogły by być dobrą alternatywą dla takich osób.

  1. Zajęcia z aerobiku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Kwestia jest taka, że należałoby zorientować się ile osób wyrażałoby chęć uczestnictwa w takich zajęciach i znaleźć osobę do prowadzenia tychże zajęć. Ale sądzę, że temat warty rozważenia.

 3. Dzierżążno to dość spora miejscowość a z tego co się orientuje jest w niej tylko malutki plac zabaw przy szkole , może trzeba by pomyśleć nad jego powiększeniem i można by go połączyć z silownią na świeżym powietrzu. Zumba świetny pomysł.

 4. Odnosząc się do wpisu dotyczącego Ochotniczej Straży Pożarnej jak najbardziej się z tym zgadzam! BRAWO!!! Może w końcu ktoś się tym zajmie i nie pozostawi tej sprawy bez odpowiedzi.

 5. OSP to stowarzyszenie które ratuje nam życie , mam nadzieję, że osoby , które takie bzdury wypisują, same o każdej porze dnia i nocy chętnie za darmo pomogą innym ratować ich mienie i życie. poświęci swój wolny czas na szkolenia i sprzątanie oraz dbanie o sprzęt i strażnice, rozbudowy we własnym zakresie. Ludzie popatrzcie trochę na siebie , nic od siebie nie dajecie i czepiacie się ludzi którzy ratuje ludzkie mienie i życie.

 6. Szanowni Państwo. Widzę, że grono osób odwiedzających naszą stronę ( mimo tego, że jej jeszcze dużo brakuje do doskonałości) stale się powiększa. Cieszę się z tego powodu. Jeżeli chodzi o OSP, to sądzę, że emocje należy odłożyć na bok i dążyć do konstruktywnego rozwiązania tej kwestii. Działalność strażaków OSP jest po prostu nieoceniona. Zaangażowanie i chęć niesienia bezinteresownej pomocy każdemu, kto jej potrzebuje, to cechy i przymioty zasługujące na najwyższą ocenę !!!
  Nie sądzę, aby w tej kwestii ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości. Jeżeli znajdują się osoby, które chciałyby mieć jaśniejszy obraz działalności OSP to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapytać o te sprawy Prezesa OSP Dzierżążno. Poproszę Pana Prezesa aby przedstawił sprawozdanie z działalności. Nie zamierzam wchodzić w kogoś kompetencje, bo nie na tym moja rola ma polegać. Jednak z tego co wiem, to takie sprawozdanie Prezes składa corocznie i nie jest ono owiane jakąkolwiek tajemnicą, więc może istnieje możliwość ” wrzucenia go ” na stronę naszej miejscowości i byłoby po sprawie. Zapytam i dam znać. Pozdrawiam wszystkich.

  1. I właśnie o to tutaj chodzi, co podejrzewam również miał na myśli mieszkaniec który zaczął tę dyskusję. Nikt nie ma zastrzeżeń do pracy strażaków ani żadnych wątpliwości że to co robią jest godne podziwu i należy im się za to ogromny szacunek. Temat dotyczy działalności Pana Prezesa która nie wszystkim może się podobać i takie proste rozwiązanie jakie chociażby przedstawił Pan Mariusz mogłoby rozwiać wątpliwości tych którzy mają jakiekolwiek zastrzeżenia.

 7. Prezesa i zarząd OSP wybierają członkowie osp i oni będą oceniać i ch pracę, a nie „mieszkańcy” , którzy nie mają w tej dziedzinie żadnych kompetencji.

  jakoś nie przypominam sobie wszystkich mieszkańców budujących remizę.

 8. Chciałbym poruszyć kwestię oświetlenia ul. Jana Pawła II , ustępująca Pani Burmistrz zgodnie z złożonym wcześniej wnioskiem obiecała sukcesywnie co roku uzupełniać oświetlenie ulicy o kolejne lampy. Minęło kilka lat i skończyło się na jednej 🙁
  Prosiłbym o podjęcie tego tematu , sądzę że obecny Burmistrz potraktuje nas mieszkańców poważnie.

  mieszkaniec ulicy. Jana Pawła II

  1. Złożyłem wniosek o instalację oświetlenia na przedmiotowej ulicy. Wniosek jest do wglądu w zakładce radny- pisma i wnioski. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam.

 9. W piątek 10-04-2015r w naszym sołectwie będą wyrównywane ulice Ogrodowa, Zacisze, Jana Pawła II, Strażacka, Topolowa, Leszczynowa. Jeżeli jest potrzeba wyrównania innych – proszę je zgłosić.

 10. Zbiórka odpadów wielkogabarytowych odbędzie się w 15-04-2015r. na terenie dworca PKP oraz w Dzierżążnie – Szpital przy wjeździe po prawej stronie za bramą przy ulicy Szpitalnej.

 11. ZWRACAM SIĘ Z PROŚBĄ O POPRAWIENIE MYLNIE ZAŁĄCZONEGO ZAŁĄCZNIKA W ZAKŁADCE NASZE SPRAWY.
  NAGŁÓWEK DOTYCZY UTWARDZENIA ULICY STRAŻACKIEJ, Z KTÓREJ CZASEM JESTEM ZMUSZONA KORZYSTAĆ A ZAŁĄCZONE DOKUMENTY DOTYCZĄ TABLIC INFORMATYCZNYCH Z LUTEGO.
  DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM

 12. Sprostowanie mylny załącznik w zakładce Radny-pisma i wnioski a nie Nasze sprawy.
  Przepraszam.

 13. W poniedziałek 20-04-2015 r. zostaną skierowani pracownicy interwencyjni z Urzędu Gminy do uprzątnięcia działki w Dzierżążnie – Szpital ( przy wjeździe po prawej stronie) na której jest boisko siatkówki. We wtorek przewidziane jest malowanie przystanków. Jeżeli są inne prace wymagające uwagi i zaangażowania pracowników interwencyjnych – proszę je zgłosić. Pozdrawiam.

 14. Cieszę się, że nareszcie mamy właściwego człowieka w Radzie Gminy, któremu na sercu leży porządek i rozwój naszej miejscowości, a także właściwa informacja dla mieszkańców o sprawach naszej miejscowości.
  Panie Mariuszu może dało by się coś zrobić z przewozem podróżnych na teren Szpitala, tak jak kiedyś to wyglądało. Ani jednego autobusu nie ma do Gdańska, podróżni muszą się przesiadać w Żukowie. Przecież to Szpital i mieści się w nim również ZOL. Kiedy jadę samochodem mijam wiele osób idących w kierunku Szpitala, są to ludzie w różnym wieku, ale przeważnie w średnim i starczym wieku, odwiedzających i korzystających z rehabilitacji. W soboty i niedziele – tragedia, w ogóle nic nie jeździ. Na terenie szpitala mieszka wiele osób coraz starszych, korzystających z opieki lekarskiej w Kartuzach i Trójmieście, są schorowani i ciężko im dotrzeć do wsi na autobus.
  Kiedy słyszę, że właścicielowi Gryfu nie opłaca się jechać dla 2 czy 3 osób do Szpitala, a opłacało mu się jak zabierał ludzi jadąc przed PKS-em, by przejąć jego linie, to już nie powiem co mnie zalewa. Może trzeba by było pomyśleć o innym chętnym przewoźniku, któremu się będzie opłacało przyjechać do szpitala dla garstki ludzi. Myślę, że co 2 godz w jedną i drugą stronę jakiś przewóz powinien jechać, nie wyłączając sobót i świąt. Dla busa czy autobusu to niewielka odległość i uważam, że niewielki koszt. Pozdrawiam.

 15. Witam serdecznie.
  Gratuluję pozytywnego załatwienia sprawy lipy z Edukacji Narodowej.
  Piękne i stare to drzewo, ale zaczęło zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców.
  Pozdrawiam

 16. W ostatnim czasie jest psełdo remontowany chodnik wieś-szpital,miesiąc temu jedna ekipa go udawała że czyści (zamiatali i wycinali trawę tylko z grubsza ), teraz druga ekipa go udawała że naprawiała .A po deszczu wyrażnie widać jaki ten chodnik został prosty po remoncie. Chyba że za miesiąc ma zjawić się trzecia ekipa ,taki polski sposób na bezrobocie i interes dla kogoś . Tel. sołtys podał a owszem ale go niestety NIE ODBIERA ,bo jest po wyborach . I jeszcze jedna sprawa ,według znaku drogowego to Dzierżążno kończy się na wysokości starego IMPRO to co ze szpitalem do czego należy?. Sołtysie bierz się do roboty pan Treder za ciebie nie będzie robił . Wielki szacunek dla p.Tredera za jego dotychczasową pracę,aby tak dalej.

 17. Do Mieszkanki Szpitala.

  Zdaję sobie sprawę z faktu, że do poprawy jest chodnik na całej długości, przynajmniej od ulicy Wiosennej do Szpitala. Jednak z uwagi na ograniczone środki w Starostwie udało się zrobić to co się udało, szczególnie zważywszy na to, że remont tego chodnika w tym roku nie był w ogóle przewidziany. W miejscu gdzie było najtragiczniej, chodnik w całości został ułożony na nowo, na pozostałej długości wymieniono obrzeża i na nowo ułożono skrajny pas płyt chodnikowych i udało się zainstalować ławki, które otrzymaliśmy od Starostwa. Mamy jeszcze trzy w zapasie, które zainstalujemy w ciągu ulicy Kartuskiej oraz w Pikarni. Poza tym w najbliższym czasie poprawione zostanie bezpieczeństwo dla pieszych i rowerzystów wyjeżdżających z ulicy Wiosennej poprzez wybudowanie fragmentu chodnika oraz uzupełnione ubytki w asfalcie na ulicy Szpitalnej. Pozdrawiam

 18. Do Pani Grażyny Richert.

  Pani Grażyno – poruszę ten problem na sesji Rady Gminy 17-06-2015 ale jaki będzie z tego efekt…. Zobaczymy. Sprawa na pewno ważna ale wszystko zależy od przewoźnika czyli „Gryfu”. Zadzwonię także do Pana Koteckiego w tej sprawie.

 19. W środę 17-06-2015r około godziny 9.30 rozpocznie się wycinka drzewa przy ulicy Edukacji Narodowej. Proszę zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo Państwa dzieci.

 20. Wycinka drzewa została przesunięta na sobotę z uwagi na zbyt duże natężenie ruchu. W poniedziałek 22-06-2015 bedzie usuwany pień i uzupełniana nawierzchnia chodnika.

 21. Wonderful goods from you, man. I’ve keep in mind your stuff previous to and you are simply too wonderful. I actually like what you have got here, certainly like what you’re stating and the best way by which you are saying it. You’re making it entertaining and you still care for to keep it wise. I can’t wait to learn much more from you. That is actually a terrific website.|

 22. Wiem że parking przy Burczybasie jest w rękach prywatnych ,ale czy można by postawić kosze na śmieci ,jest to miejsce spotkań młodych ludzi ,palą papierosy pija piwo nie wszystko rzucają na ziemię .Nikt o to nie dba a nasze dzieci chodzą tam nad jezioro całe rodziny na spacery i każdy śmieci .a tu jest tak pięknie. Proszę jeśli można coś w tej sprawie zrobić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *